perkthe-al.com

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjel

Fjalor: anglisht gjel
Përkthime: chanticleer, cock, fowl, rooster, faucet, spout, stopcock, tap, weathercock
gjel në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kohout, kohoutek, ventil
gjel në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gockel, hahn, absperrhahn, wasserhahn
gjel në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hane, kran
gjel në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: gallo, gatillo, grifo
gjel në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: coq, cannelle, gâchette, ouvrir, papegai, robinet
gjel në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: gallo, rubinetto
gjel në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hane, tupp, kran, tapp
gjel në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: петух, кран
gjel në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hane, tupp, kran, tapp
gjel në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: певень
gjel në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kukk
gjel në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kukko, hana, vesihana
gjel në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κόκορας
gjel në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kakas
gjel në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: gaidys
gjel në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: galo, bica, grifo, torneira
gjel në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: petelin
gjel në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kohút
gjel në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: курка, курча, півень, кран
gjel në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kogut, kurek
gjel në polonisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: кран
gjel në bullgarisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: slavina, ventil
gjel në kroatisht »

Fjalë të ngjashme

gjel deti, gjel deti i mbushur, gjel deti me arra, gjel me pershesh, gjel deti me geshtenja, gjel deti i mbushur me arra, gjel i mbushur, gjel deti me pershesh, gjel deti me oriz, gjel deti me patate