perkthe-al.com

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: gjyshe

Fjalor: anglisht gjyshe
Përkthime: grandma, grandmamma, grandmother, grandparent, granny, nanny, goby, plantain
gjyshe në anglisht »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: großmutter, oma, napfkuchen
gjyshe në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bedstemoder, farmor, mormor, bedstemor, tøs
gjyshe në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: abuela, abuelita
gjyshe në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bonne-maman, grand-maman, grand-mère, mamie, aïeule, baba, plantain, typesse
gjyshe në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: nonna
gjyshe në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bestemor, farmor, mormor, kake, tøs
gjyshe në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: бабушка, бабка, кулич, повитуха, подорожник
gjyshe në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: farmor, mormor, mormoder, paj, tös
gjyshe në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: бабка, бабуля, трыпутнік
gjyshe në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: vanaema
gjyshe në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γιαγιά
gjyshe në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: baka, bakica
gjyshe në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nagymama
gjyshe në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: abelhita, avó
gjyshe në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: babica
gjyshe në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: babička
gjyshe në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: баба, бабуся, бабка, каштан, подорожник
gjyshe në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: babcia, babka
gjyshe në polonisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: babička, jitrocel
gjyshe në çeki »
Fjalor: finlandez
Përkthime: isoäiti
gjyshe në finlandisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: bobutė, senelė
gjyshe në lituanisht »

Fjalë të ngjashme

gjyshe me mungon, gjyshe me fal, gjyshe mori gjyshe, gjyshe te dua, gjyshe pronunciation, gjyshe definition, qumili gjyshe