perkthe-al.com Falas fjalor online i gjuhës.

Lista e përkthimeve: krenari

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
credit, glory, jewel, pride, haughtiness, hauteur, swagger, assumption, vainglory, yum
krenari
Fjalor:
çeke
Përkthime:
hrdost, nadutost, pýcha, sláva, arogance, drzost, ješitnost, nafoukanost, namyšlenost, zpupnost
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
glorie, ruhm, stolz, rühmen
Fjalor:
danez
Përkthime:
ære, glorie, hæder, heder, hovmod, stolthed, rose
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
envanecimiento, gala, gloria, orgullo, altivez, descuello, penacho, altanería, descaro, humo, soberbia, alardear, gloriarse
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
gloire, orgueil, amour-propre, fierté, vanité, arrogance, insolence, morgue, superbe, glorifier
Fjalor:
italian
Përkthime:
orgoglio, superbia, vanto, fierezza, alterigia, arroganza, boria
Fjalor:
norvegjeze
Përkthime:
glorie, heder, hovmod, stolthet, rose
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
гордость, высокомерие, наглость, тщеславие
Fjalor:
suedez
Përkthime:
gloria, stolthet
Fjalor:
bullgare
Përkthime:
слава
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
гордасць
Fjalor:
estonez
Përkthime:
kuulsus, uhkus
Fjalor:
finlandez
Përkthime:
maine, hävyttömyys, julkeus
Fjalor:
grek
Përkthime:
δόξα, έπαρση
Fjalor:
kroat
Përkthime:
slava
Fjalor:
hungarez
Përkthime:
büszkeség, kevélység
Fjalor:
lituanez
Përkthime:
garbė, šlovė
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
gloria, glória, orgulho, altivez, encarecimento, penacho
Fjalor:
sllovake
Përkthime:
pýcha
Fjalor:
ukrainas
Përkthime:
гордість, гордощі, честь
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
chluba, duma, pycha, szczycić

Fjalë të ngjashme

krenari dhe paragjykim, krenari the voice of albania, krenari the voice, krenari rrah ledrin, krenari dhe dafina zeqiri, krenari dhe dafina, krenaria e rrah ledrin, krenari dhe ledri, krenari dafina, krenari e rre ledrin