perkthe-al.com

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përbuz

Fjalor: anglisht përbuz
Përkthime: despise, disdain, scorn, spurn
përbuz në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: opovrhnout, opovrhovat, pohrdat
përbuz në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: missachten, verachten
përbuz në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: foragte, håne
përbuz në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: desairar, desdeñar, despreciar, menospreciar
përbuz në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: dédaigner, mépriser, braver
përbuz në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: disprezzare, sdegnare, spregiare, detestare
përbuz në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: forakte, håne, frakta, ringeakt, ringeakte
përbuz në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: презирать, пренебрегать, презреть, пренебречь
përbuz në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hånle, förakta
përbuz në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: грэбаваць, пагарджаць
përbuz në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: põlgama
përbuz në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: halveksua, hyljeksiä, hylkiä, ylenkatsoa
përbuz në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: περιφρονώ
përbuz në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: prezirati
përbuz në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: desprezar
përbuz në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: насміхайтеся, нехтувати
përbuz në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: gardzić, pogardzać, wzgardzić
përbuz në polonisht »