perkthe-al.com

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përshëndetje

Fjalor: anglisht përshëndetje
Përkthime: greeting, hail, reception, salutation, salute, welcome, compliment
përshëndetje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pozdrav, pozdravení
përshëndetje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: begrüßung, gruß, willkommen
përshëndetje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hilsen, honnør, velkommen, velkomst
përshëndetje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: acogida, bienvenida, saludo, salva
përshëndetje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: bienvenue, salut, salutation
përshëndetje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: benvenuto, saluto, vale
përshëndetje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hagla, honnør, hylla, velkommen, velkomst, hilsen
përshëndetje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: встреча, приветствие, приветы
përshëndetje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hagla, honnör, hylla, hälsning
përshëndetje në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: прывітанне, спатканне, сустрэча
përshëndetje në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tervitus
përshëndetje në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: tervehdys, tervehtiä
përshëndetje në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pozdrav
përshëndetje në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fogadás, köszöntés, üdvözlés, üdvözlet, megszólítás
përshëndetje në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cumprimento, entrevista, saudação, salva
përshëndetje në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: діяльність, заняття, заручення, засідання, збори, зібрання, змагання, зустріти, зустріч, зустрічати, конкуренція, конкурс, конкурсний, мітинг, одержання, отримання, отримання-разом, період, побачення, поклін, посада, привітання, призначення, прийом, раз, спіткання, сутичка, як-робота-ви-робота, вітання
përshëndetje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: powitanie, pozdrowienie
përshëndetje në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: pozdrav
përshëndetje në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

përshëndetje pronunciation, përshëndetje in english, përshëndetje dhe urime, përshëndetje dashurie, përshëndetje si jeni, përshëndetje translation, përshëndetje meaning, përshëndetje significado, përshëndetje traduzione, përshëndetje übersetzung