perkthe-al.com

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: qershi

Fjalor: anglisht qershi
Përkthime: cherry, cherry-tree
qershi në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: třešeň, třešně, višeň, višně
qershi në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kirsche, süßkirsche, sauerkirsche, weichsel
qershi në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kirsebær
qershi në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cereza, cerezo, guinda, guindo
qershi në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cerise, cerisier, guigne, guignier, merise, merisier, griotte, griottier
qershi në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ciliegia, amarena, ciliegio
qershi në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kirsebær, morell
qershi në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: вишня, черешня
qershi në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: morell, körsbär
qershi në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: чарэшня, вішня
qershi në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kirsikka, kirsikkapuu
qershi në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κεράσι
qershi në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: trešnja
qershi në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: cseresznye, szármaró, szüzesség, cseresznyefa
qershi në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: trešnė, vyšnia
qershi në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cerara, cereja, guinda, guindo
qershi në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cireaşă
qershi në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: češnja
qershi në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: čerešňa
qershi në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вишня, черешня
qershi në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czereśnia, wiśnia
qershi në polonisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kirss
qershi në estonisht »

Fjalë të ngjashme

qershi ne enderr, qarshi pakistan, qershi anglisht, buz qershi, huma qureshi