perkthe-al.com

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: darë

Fjalor: anglisht darë
Përkthime: forceps, tick, tong, tongs, clipper, pincers, pliers, barnacle, claw, clawing, nipper, nippers, pincer
darë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kleště, kleštičky, pinzeta, klepeto
darë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: klemme, schere, zange, kneifzange, zangen
darë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: tang
darë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: boca, fórceps, pinzas, tenazas, alicates
darë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: forceps, morailles, pince, tenaille, tenailles, tricoises, mouchette, pinces
darë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: pinza, tenaglia
darë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tang, knipetang
darë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: щипцы, клещи, плоскогубцы, клешня
darë në rusisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pinceta, kliješta
darë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kullancs, fogó, harapófogó
darë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: alicate, fórceps, alicates
darë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: kliešte
darë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kleszcze, obcęgi, szczypce
darë në polonisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: абцугi, пласкагубцы
darë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: traaditangid
darë në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πένσα
darë në greqisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cleşte
darë në rumanisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tång
darë në suedisht »